Hlavní obsah

Americký bombarďák to nevychytal. Za růžovou tašku dostal na US Open pokutu!

5. 9. 2021 11:24

Americký tenista Reilly Opelka se ohradil proti pokutě, kterou na US Open dostal za to, že na kurt nastoupil s neschválenou taškou. Čtyřiadvacátý hráč světa, který je známý svým dělovým servisem, musí zaplatit deset tisíc dolarů (asi 214 tisíc korun).

Foto: Geoff Burke, Reuters

Americký tenista Reilly Opelka během zápasu 3. kola na US Open.

Článek

Opelka před utkáním druhého kola přišel na kurt s růžovou taškou se znakem belgické galerie. Logo však přesáhlo povolené rozměry a vedení turnaje za to čtyřiadvacetiletého tenistu potrestalo.

"Vážně? Dostat pokutu za růžovou tašku je špatný vtip," řekl Opelka po sobotním postupu do osmifinále po výhře nad Nikolozem Basilašvilim z Gruzie. "Rozhodčí mi říkal, že jsem si to měl nechat před zápasem přeměřit a nařídil mi, ať to zakryju," dodal.

O pokutě od vedení newyorského grandslamu se poté dozvěděl až od novinářů. "Nikdo mi o tom nedal vědět, což je ještě víc komické. Snad aspoň peníze půjdou na dobrou věc. Když už mi chtějí vzít deset tisíc, tak doufám, že neskončí u nějaké velké firmy," prohlásil Opelka.

Čtyřiadvacetiletý Američan také uvedl, že podobnou tašku měl už na French Open. Pro US Open si nechal logo zmenšit, avšak při výrobě v Evropě podle něj došlo k chybě při převodu z palců na centimetry.

"Myslím, že trest je trochu přehnaný. Nejsem tady od toho, abych přeměřoval znaky. Mám jiné starosti, mojí prací je vyhrávat zápasy," dodal Opelka, který se v prvním grandslamovém osmifinále v kariéře utká s Jihoafričanem Lloydem Harrisem.

Reklama

Související témata:
Eurosport Muchová - Pavljučenkovová zítra 11 : 00
20230606T11 : 00:00+0200
Muchová vs. Pavljučenkovová
Muchová vs. Pavljučenkovová
Muchová
Pavljučenkovová
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.