Článek
Sinner naposledy ztratil set v říjnovém finále ve Vídni s Němcem Alexanderem Zverevem. Poté suverénně prošel pařížským Masters, Turnajem mistrů v Turíně i úvodními dvěma koly v Melbourne.
Spizzirri, 85. hráč žebříčku, pro nějž bylo třetí kolo novým grandslamovým maximem, trápil favorita po vyhrané úvodní sadě dál. Sinnera sužovaly v téměř čtyřicetistupňovém horku křeče, chvílemi jen kulhal a příliš mu nepomohla ani masáž. „Nevím, co mám dělat,“ ptal se zoufale svých trenérů.
Za stavu 1:3 ve třetí sadě proto s úlevou přivítal desetiminutovou přestávku kvůli zatažení střechy a rychle zmizel v šatně, aby se ochladil. „Nejprve jsem měl křeče v nohou, pak v pažích a nakonec všude. Ale tenis je mentální hra. I když jsem nemohl hrát, jak nejlépe umím, hrál jsem tak dobře, jak to šlo,“ řekl Sinner po utkání.
Set nakonec získal, ze stavu 1:3 následně otočil i čtvrté dějství a připsal si 18. vítězství v řadě. Naposledy prohrál na počátku října v Šanghaji, kde kvůli zranění nohy skrečoval duel s Nizozemcem Talonem Griekspoorem.
„S tím pravidlem o horku jsem měl štěstí, pak už to bylo lepší a lepší. Ale pokud chci dojít daleko, musím hrát dobře, i když je vedro,“ uvedl Sinner. O čtvrtfinále bude čtyřnásobný grandslamový šampion hrát s krajanem Lucianem Darderim.
| Tenisový grandslamový turnaj Australian Open v Melbourne (tvrdý povrch, dotace 111,5 milionu australských dolarů): |
|---|
| Muži: |
| Dvouhra - 3. kolo: |
| Darderi (22-It.) - Chačanov (15-Rus.) 7:6 (7:5), 3:6, 6:3, 6:4. |
| Sinner (2-It.) - Spizzirri (USA) 4:6, 6:3, 6:4, 6:4 |
| Shelton (8-USA) - Vacherot (30-Mon.) 6:4, 6:4, 7:6 (7:5) |
| Ženy: |
| Dvouhra - 3. kolo: |
| Anisimovová (4-USA) - Stearnsová (USA) 6:1, 6:4 |
| Pegulaová (6-USA) - Selechmetěvová (Rus.) 6:3, 6:2. |
| Zápasy českých tenistů ZDE |
| Zápasy českých tenistek ZDE |







