Australský tenista Thompson získal první titul v kariéře, ve finále porazil Ruuda

Australský tenista Jordan Thompson porazil ve finále turnaje v Los Cabos 6:3, 7:6 Nora Caspera Ruuda a získal první titul na ATP Tour v kariéře. Premiérové trofeje se rodák ze Sydney dočkal na třetí finálový pokus dva měsíce před třicátými narozeninami.

Jordan Thompson se raduje ze svého prvního kariérního titulu

O první titul musel Thompson v Mexiku tvrdě bojovat, během pěti zápasů strávil na kurtu dvanáct hodin. Ve čtvrtfinále proti Američanovi Alexi Michelsenovi prohrával 0:6, 0:3 a odvrátil tři mečboly, v semifinále se zase tři hodiny a 40 minut přetahoval s Němcem Alexanderem Zverevem.

Sobotní finále bylo oproti tomu jednoznačnější záležitostí, dvanáctého hráče světa Ruuda porazil Thompson za dvě hodiny. „Strávil jsem tu na kurtu tolik hodin… Ve čtvrtfinále jsem mohl dostat dva kanáry a teď stojím s trofejí. Myslím, že je to zázrak,“ uvedl Thompson, jenž se díky vítězství posune ze čtyřicátého na životní 32. místo v žebříčku.

Triumfem ve dvouhře nicméně Thompsonův program v závěrečný den turnaje neskončil. Následně si po boku krajana Maxe Purcella zopakoval souboj proti Ruudovi v semifinále čtyřhry a Nora, jenž hrál s Američanem Williamem Blumbergem, znovu porazil.

Po chvíli odpočinku pak Australané nastoupili k finále, v němž 7:5, 7:6 zdolali ekvádorsko-kazašskou dvojici Gonzalo Escobar, Alexandr Nědovjesov. Thompson se tak stal prvním tenistou od Australana Nicka Kyrgiose ve Washingtonu v roce 2022, jenž získal na jednom turnaji ATP Tour titul ve dvouhře i ve čtyřhře.