Hlavní obsah

Berrettini se přidal k Thiemovi. Ani italská hvězda nebude financovat níže postavené tenisty

21. 5. 2020 21:49

Mám přispět, nemám přispět. Tak tohle teď řeší tenisté, kteří patří k těm nejlepším na světě. Novak Djokovič totiž spolu s Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem přišli s iniciativou finančně pomoci hráčům, kteří jsou v žebříčku níže postavení a nemají dostatek peněz. Ostře tento nápad zkritizoval Dominic Thiem a teď se k němu přidal i Matteo Berrettini.

Foto: Twitter@TyCSports, Twitter

Matteo Berrettini.Foto: Twitter@TyCSports, Twitter

Článek

Thiem nehodlal přispět hráčům, protože podle něj někteří ani pořádně nemakají. Za svůj názor sklidil kritiku. Pustili se do něj nejen hráči a hráčky, kterých se finanční pomoc týkala, ale třeba i Nick Kyrgios, který světové trojce vzkázal, že neví, o čem mluví a měl by se zkusit vžít do jejich situace.

Teď však se stejným názorem přišel i Matteo Berrettini. Světová osmička také nepřispěla svým kolegům. „Trochu jsem si srovnal priority. Není to tak, že bych nerespektoval ostatní tenisty, ale myslím si, že nikdo z nás by neměl být stavěn do pozice, kdy musí jiným tenistům finančně pomáhat,“ uvedl Berrettini na webu straitstimes.com.

„Myslím, že za to mají zodpovědnost Mezinárodní tenisová organizace ITF, Asociace tenisových profesionálů ATP a Ženská tenisová asociace WTA. Ty pořádají turnaje a my hráči jim za to předvádíme to nejlepší, co umíme. Měli by se tedy postarat,“ vysvětloval italský tenista.

Na to, jestli musí přispět se ptal i Novaka Djokoviče. „Mluvil jsem s Djokovičem a ten mi řekl, že příspěvek není povinný. Mám pomoci jen, když to tak cítím, a pokud raději přispěju na ochranné pomůcky, nebo chudým lidem, je to moje volba a bude si mě také vážit,“ dodal Berretini.

Všechny tři organizace spolu s organizátory grandslamů již pomohly přibližně osmi stovkám hráčů, mezi které rozdělily přes šest milionů dolarů (sto padesát milionů korun) a chystají se v tom pokračovat dál. Teď by finance měli dostat hráči a hráčky ze šesté a sedmé stovky žebříčku.

Reklama

Sdílejte článek
  3 : 6, 6 : 7, 7 : 6, 6 : 7 Kolář - Tsitsipas 3 : 6, 6 : 7, 7 : 6, 6 : 7 konec
20220526T17 : 15:00+0200
Kolář vs. Tsitsipas
Kolář vs. Tsitsipas
Kolář
Tsitsipas
  Anisimová - Muchová dnes 11 : 00
20220527T11 : 00:00+0200
Anisimová vs. Muchová
Anisimová vs. Muchová
Anisimová
Muchová
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.