Hlavní obsah

Tenistky odehrají kvalifikaci Poháru B.J. Kingové s Ukrajinou v Turecku

13. 2. 2023 21:05

České tenistky odehrají kvalifikaci o postup na finálový turnaj Poháru Billie Jean Kingové s Ukrajinou na neutrální půdě v tureckém Beleku. Mezinárodní tenisová federace ITF schválila ukrajinskou žádost o přesunutí zápasů kvůli válečnému konfliktu s Ruskem. Informaci potvrdil šéf Českého tenisového svazu Ivo Kaderka. Hrát se bude 14. a 15. dubna na antuce.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Český kapitán Petr Pála a Markéta Vondroušová v zápase s Andreou Petkovicovou z Německa.

Článek

V současné době se přitom Turecko vyrovnává s následky zemětřesení, které si už vyžádalo více než 31 tisíc obětí. Veškeré sportovní akce byly po katastrofě na jihovýchodě země do odvolání zastaveny.

"Ano, definitivní potvrzení jsme už také obdrželi," řekl Kaderka. "Předcházelo tomu intenzivní vyjednávání o počtu diváků v hledišti, protože plán Ukrajinců byl odehrát utkání v komorním prostředí pro maximálně sto fanoušků. S tím jsme se nesmířili, jelikož náš tým tradičně povzbuzuje v zahraničí velký počet diváků. Máme garanci, že každý, kdo přijede z České republiky fandit, bude mít zajištěné místo v hledišti. Podpora fanoušků bude důležitá. Čeká nás velmi těžké utkání proti silnému soupeři," doplnil Kaderka.

S Ukrajinou se české tenistky utkají v soutěži poprvé. Nejvýše postavenou ukrajinskou hráčkou v žebříčku WTA je nyní Anhelina Kalininová, které patří 33. místo. Za ní následují Marta Kosťuková (55.) a Kateryna Baindlová (87.).

V soutěži dříve známé jako Fed Cup se svěřenkyně kapitána Petra Pály probojovaly vloni do semifinále. Na finálovém turnaji v Glasgow porazily nejprve Polsko a USA. V semifinále ale nestačily na Švýcarky, které později celou soutěž vyhrály.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.

Nejnovější články