Raducanuová - Bouzková 6:4, 6:1Bouzková končí v Abú Zabí už po prvním kole

Tenistka Marie Bouzková podlehla v 1. kole turnaje v Abú Zabí Britce Emmě Raducanuové za necelou hodinu a půl 4:6, 1:6 a připsala si třetí porážku za sebou. Za celý zápas si česká hráčka jen dvakrát udržela servis, naopak sedmkrát o něj přišla.

Česká tenistka Marie Bouzková na archivním snímku

Bouzková v premiérovém vzájemném duelu s vítězkou US Open 2021 vedla 2:0, ale potom se začala trápit při vlastním podání. Také Raducanuová v prvním setu třikrát ztratila servis, ale nakonec sadu i přesto získala.

Druhý set už byl jednoznačnou záležitostí britské rodačky z Toronta. Někdejší světová desítka, která se kvůli zdravotním problémům propadla až na chvost třetí stovky žebříčku, povolila o 260 míst výše postavené soupeřce pouze úvodní game.

Roli nasazené čtyřky plní v Abú Zabí Barbora Krejčíková. Z kvalifikace postoupila Linda Nosková.