Bývalý finalista Australian Open Baghdatis vyhrál v Sydney

SYDNEY

Tenisový turnaj mužů v Sydney vyhrál Kypřan Marcos Baghdatis, který v sobotu ve finále porazil Francouze Richarda Gasqueta 6:4, 7:6 a získal čtvrtý titul v kariéře. Čtyřiadvacetiletý hráč si zvedl sebevědomí před Australian Open, kde v roce 2006 dosáhl postupem do finále největšího úspěchu v kariéře.

Kyperský tenista Marcos Baghdatis se raduje z vítězství nad Richardem Gasquetem ve finále turnaje v Sydney.

Baghdatis se loni potýkal se zraněním zápěstí a zad, ale v poslední době se mu daří. V říjnu vyhrál turnaj ve Stockholmu a díky triumfu v Sydney má na kontě šestnáct vítězství z posledních 17 zápasů. Během této série však absolvoval i challenger v Taškentu.

Bývalý vítěz juniorské soutěže na Australian Open se těšil při finále velké podpoře publika, v němž byla řada jeho krajanů i mnoho příbuzných, kteří v Sydney a okolí žijí. "Rád bych poděkoval strýcům, bratrancům a můj bratr má dneska narozeniny," uvedl při slavnostním ceremoniálu po zápase, který byl po prvním setu na hodinu a čtvrt přerušen kvůli bouřce.