Česká senzace vyřadila Mertensovou, postupuje i Kvitová. Bouzková vypadla

Dvě české tenistky si v pátek na prestižním turnaji v Miami zajistily vstupenku do třetího kola. Linda Fruhvirtová senzačně vyřadila ve třech setech světovou čtyřiadvacítku Elise Mertensovou. Svůj první zápas na turnaji zvládla i Petra Kvitová, která zdolala Francouzku Claru Burelovou po setech 6:1, 3:6, 6:3. Marie Bouzková potrápila turnajovou pětku Paulu Badosaovou, po prohře dvakrát 5:7 se ale s Floridou loučí. Z turnaje se na poslední chvíli odhlásila Markéta Vondroušová, která se měla střetnout s Julií Putincevovou.

Linda Fruhvirtová při utkání proti Elise Mertensové na turnaji v Miami.

Starší ze sesterského dua Fruhvirtových šokovala v prvním kole z pozice 279. hráčky žebříčku výhrou nad o 200 míst lépe žebříčkově postavenou Dankou Koviničovou. Té dokonce nadělila kanára. Ve druhém kole pak na 16letou Češku čekala dvacátá nasazená Mertensová, která už na okruhu WTA získala šest singlových titulů a v Miami obhajuje loňské osmifinále.

Česká hvězdička se ale nenechala statistikami zastrašit a v prvním setu dokázala Belgičanku přetlačit, byť zápas začala nervózně a úvodní game při svém podání ztratila čistou hrou. Pak se ale oklepala, soupeřce brejk okamžitě oplatila a vyrovnaný první set získala díky dalšímu proměněnému brejkbolu za 47 minut.

Šestnáctiletá Linda Fruhvirtova si v Miami vyšlápla na světovou čtyřiadvacítku Elise Mertensovou.

Ztrátou podání vstoupila i do druhé sady, tentokrát ale otočit skóre nedokázala. O servis přišla ještě jednou a o postup musela zabojovat ve třetí sadě. V rozhodujích momentech ale Češka kurt zcela ovládla, dovolila soupeřce uhrát jen jeden game a vybojovala nejcennější výhru v dosavadní kariéře.

Ještě těžší soupeřka čekala na Marii Bouzkovou, která si v prvním kole v Miami hladce poradila s Němkou Laurou Siegemundovou (6:1, 6:2). Česká hráčka v duelu s nasazenou pětkou Paulou Badosaovou bojovala, po těsně prohraném prvním setu dokázala ve druhé sadě srovnat ze stavu 1:5 na 5:5, nakonec ale i druhý set ztratila v poměru 5:7.

Kvapík Kvitové se zadrhl

Kvitová svou soupeřku v prvním setu přejela 6:1, poté ale začala více chybovat, nedařilo se jí na podání a soupeřka toho dokázala využít. Na úvod rozhodující třetí sady ale dvojnásobná wimbledonská šampionka odvrátila dva brejkboly a dostala zápas zpět pod kontrolu. Ujala se vedení 3:1 a nezastavila ji ani ztráta servisu v pátém gamu, na kterou dokázala okamžitě odpovědět dalším brejkem.

Ve 3. kole čeká 28. nasazenou Kvitovou Američanka Lauren Davisová. Fruhvirtová se utká s lepší z duelu mezi Běloruskou Viktorií Azarenkovou a Ruskou Jekatěrinou Alexandrovovou.

V Miami se nepředstaví Markéta Vondroušová. Česká tenistka, která měla jako 30. nasazená volný los, se z turnaje kvůli nemoci odhlásila a v pavouku ji nahradí poražená hráčka z kvalifikace.