Federer - Thiem 6:2, 6:3Federer zničil na Turnaji mistrů Thiema a drží naději na postup. Anderson deklasoval Nišikoriho

V jednoznačnou záležitost se proměnily oba zápasy úterního programu na Turnaji mistrů. Ve skupině B nejdříve dominoval Kevin Anderson, který zničil přemožitele Rogera Federera Nišikoriho ve dvou setech jasně 6:0, 6:1. Ve druhém zápase si Roger Federer poradil s Dominicem Thiemem s přehledem 6:2, 6:3 a udržel tak naději na postup ze skupiny. Ve čtvrtek ale bude potřebovat výhru nad Kevinem Andersonem.

Roger Federer slaví vítězství nad Dominicem Thiemem

Federer vstoupil do turnaje nečekanou prohrou s Nišikorim a s Thiemem hrál o udržení postupových nadějí. Z dosavadních 15 účastí na Turnaji mistrů se sedmatřicetiletému slavnému Švýcarovi jen jednou přihodilo, že skončil v základní skupině.

Na rozdíl od nedělního zápasu se šestinásobný vítěz Masters Federer dokázal vyvarovat chyb a vyrovnal vzájemnou bilanci s Thiemem na 2:2. V úvodní sadě prolomil rakouskému protivníkovi podání dvakrát, v druhém setu získal jeho servis hned na začátku a potom i v závěrečném gamu. Sám v celém utkání nečelil ani jednomu brejkbolu.

Nišikori schytal debakl

Čtvrtý nasazený Anderson vyhrál v Londýně i druhý zápas a při debutu na akci pro nejlepší hráče roku má velmi blízko k postupu do semifinále. Nišikori po výhře nad Federerem tentokrát na opět výtečně podávajícího Jihoafričana nestačil. Dvaatřicetiletý vítěz si připsal deset es a poprvé ve vzájemných zápasech vyhrál set s nulou.

Při svém servisu byl Anderson suverénní, dokázal ale vybojovat i dlouhé gamy na příjmu, v nichž Nišikori odvrátil sedm brejkbolů. V druhé sadě už odpor japonského tenisty postupně slábl, v závěru nicméně dokázal alespoň zamezit dalšímu "kanárovi". Zápas trval jen hodinu a pět minut.

Skupina Llodra, Santoro:
Klaasen, Venus (6-JAR/N. Zél.) - Mektič, Peya (7-Chorv./Rak.) 7:6 (7:5), 7:6 (7:5),
J. Murray, Soares (4-Brit./Braz.) - Cabal, Farah (2-Kol.) 6:4, 6:3