Hlavní obsah

Pět gamů proti polské šampionce. S Igou se dá hrát, není to taková mašina, tvrdila Bejlek

Při vstupu do antukového chrámu Philippa Chatriera se jí nohy nervozitou nepodlomily. Čtyřikrát připravila Sára Bejlek o podání čtyřnásobnou šampionku Roland Garros Igu Šwiatekovou, na polskou tenisovou mašinu to ovšem nestačilo. Výsledek 2:6, 3:6 ve druhém kole vypadá jednoznačně.

Foto: Benoit Tessier, Reuters

Sára Bejlek vzdorovala Ize Šwiatekové hodinu a půl.

Článek

Paříž (od našeho zpravodaje) - Dvacetiletá senzační vítězka letošního turnaje v Abú Zabí by ale s charakteristikou vítězky pařížského grandslamu z let 2020, 2022, 2023 a 2024 tak úplně nesouhlasila.

„Na kurtu jsem věděla, že dělám spoustu chyb a necítila jsem se, jak bych si na takový zápas přála cítit. Přesto jsem zjistila, že se s Igou dá úplně v pohodě hrát. Není to taková mašina, jak jsem si myslela,“ tvrdila Bejlek. „Byla jsem celkem spokojená s tím, jak hraju.“

Spokojený ale moc nebyl tým české tenistky v čele s koučem Jakubem Kahounem, který se snažil svou svěřenku vyprovokovat k zarputilejší bitvě.

Foto: Thibault Camus, ČTK/AP

Sára Bejlek skončila ve druhém kole French Open.

„Mohla jsem hrát určitě líp, ale na to, jak tým nebyl spokojený, tak to bylo celkem fajn. V mém týmu jsou emoce hodně znát vždycky, jsem na to zvyklá a spíš mi to pomáhá, jinak by to nedělali,“ tvrdila Bejlek po utkání, které trvalo hodinu a půl. Šwiatekovou v něm i přes dobré momenty na returnu nijak výrazněji pod tlak nedostala. Svůj servis si podržela jen jednou.

„Abych byla upřímná, tak bych čekala, že budu víc vystresovaná. Kurt je samozřejmě velký, ale mně se tam hrálo docela dobře. Měla jsem pocit, že je všude hodně prostoru doběhnout. Taky jsem si uvědomila, že to je zápas, o kterém každé dítě sní, jak bude hrát na centru proti jedné z nejlepších hráček na světě. Kvůli tomuhle utkání jsem tenis celý život hrála,“ tvrdila Bejlek.

Příště to už třeba bude vyrovnanější přetahovaná. „Musím makat dál, je tam pořád pár skulinek. Určitě to ukázalo i týmu, na čem zapracovat, a jsem za to strašně ráda, že jsem s Igou mohla hrát.“