Šwiateková - Koviničová 6:3, 7:5Světová jednička Šwiateková postoupila na Roland Garros hladce do osmifinále

Světová jednička Iga Šwiateková postoupila na tenisovém Roland Garros bez ztráty setu už do osmifinále. Polská favoritka porazila na pařížské antuce Danku Koviničovou z Černé Hory za hodinu a půl 6:3, 7:5 a svou vítěznou sérii, během které získala pět titulů, protáhla o 31. zápas. V osmifinále je také mužská světová dvojka Daniil Medveděv, který si poradil 6:2, 6:4 a 6:2 s Miomirem Kecmanovičem ze Srbska. Ruský tenista v Paříži zatím ve třech zápasech rovněž neztratil ani set.

Světová jednička Iga Šwiateková postoupila na tenisovém Roland Garros bez ztráty setu už do osmifinále.

Ze hry venku je naopak třetí nasazená Paula Badosaová. Favorizovaná Španělka nedohrála duel 3. kola s Ruskou Veronikou Kuděrmětovovou a za stavu 3:6, 1:2 kvůli bolestem pravého kolena, které si nechala během zápasu ošetřit, vzdala.

Bez problémů prošel do čtvrtého kola finalista loňského ročníku Roland Garros Stefanos Tsitsipas z Řecka. Čtvrtý hráč světového žebříčku si poradil 6:2, 6:2, 6:1 se Švédem Mikaelem Ymerem.

Zatímco v obou úvodních kolech ztratila dvacetiletá Šwiateková dohromady jen čtyři gamy a dva sety vyhrála s "kanárem", proti Koviničové musela především v koncovce druhé sady zabojovat. Od stavu 4:1 přišla dvakrát o podání a soupeřka vyrovnala. Za stavu 5:5 ale šampionka pařížského grandslamu z roku 2020 znovu zabrala a v dalším gamu už si postup pohlídala.

Nedělní program tenisového French Open v Paříži:
Kurt Philippa Chatriera:
12:00 Fernandezová (17-Kan.) - Anisimovová (27-USA)
Mertensová (31-Belg.) - Gauffová (18-USA)
Auger-Aliassime (9-Kan.) - Nadal (5-Šp.)
20:45 Chačanov (21-Rus.) - Alcaraz (6-Šp.)
Kurt Suzanne Lenglenové:
11:00 Trevisanová (It.) - Sasnovičová (Běl.)
Djokovič (1-Srb.) - Schwartzman (15-Arg.)
Zverev (3-Něm.) - Zapata (Šp.)
Teichmannová (23-Švýc.) - Stephensová (USA)

"Chtěla jsem hrát agresivně, ale asi jsem do toho dávala až moc síly. Její míčky byly tak prudké, že bylo těžké si s nimi v té rychlosti poradit. Musela jsem ubrat na riziku, ona ale byla v obraně výborná," pochválila Šwiateková soupeřku. O postup do čtvrtfinále a další prodloužení vítězné série se utká s devatenáctiletou Číňankou Čeng Čchin-wen, které vzdala zdravotně indisponovaná domácí Alizé Cornetová za stavu 0:6, 0:3.

Medveděv při svých prvních čtyřech startech v Paříži neuhrál ani zápas, nyní je podruhé za sebou v osmifinále. "Dneska to bylo úžasné. Dokonce jsem ani nepřišel o podání. Na tomhle povrchu je to celkem neobvyklé. Doufejme, že si tu příští týden zahraju ještě víc takových zápasů," řekl Medveděv na kurtu.

O vyrovnání loňského osobního maxima na French Open si šampion loňského US Open zahraje s vítězem zápasu mezi domácím Gillesem Simonem a turnajovou dvacítkou Marinem Čiličem z Chorvatska.

Celkem jedenáct setbolů odvracel Jannik Sinner ve druhém setu duelu s Mackenziem McDonaldem. Dvacetiletý Ital, jenž si během zápasu vyžádal ošetření levé nohy, nakonec Američana porazil 6:3, 7:6 a 6:3.