Hlavní obsah

Jsi hrozná! Tenisová šampionka se z výkřiku v hledišti sesypala

14. 3. 2022 9:26

Má ve sbírce čtyři grandslamové tituly, byla světovou jedničkou, jenže místo úspěchů na kurtu se v souvislosti s japonskou tenistkou Naomi Ósakaovou už delší čas mluví spíše o psychických problémech. Mentální stránka ji dohnala i ve druhém kole prestižního turnaje v Indian Wells, kde se po výkřiku fanouška sesypala.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Naomi Ósakaová vypadal v Indian Wells ve druhém koleVideo: sntv

 
Článek

„Naomi, jsi hrozná," zakřičel někdo z hlediště během víkendového zápasu s Ruskou Veronikou Kuděrmetovovou poté, co Japonka prohrála úvodní game utkání. V setu nakonec vyfasovala „kanára".

Většinu duelu pak 24letá hráčka proplakala. Zastání se dožadovala u umpirové rozhodčí i turnajového supervizora, nicméně porážku 0:6, 4:6 neodvrátila.

„Chci vám poděkovat. Myslím, že už jsem se na kamery naplakala dost," promlouvala k divákům po zápase.

„Abych byl upřímná, pokřikovalo se na mě už dřív. Moc mě to netrápilo, ale když se na mě křičí tady... Viděla jsem video, jak se tady hučelo na Venus a Serenu. Jestli jste to neviděli, tak byste se na to měli podívat. Nevím proč, ale dostalo se mi to do hlavy a neustále se mi to vracelo," pokračovala Japonka.

Měla na mysli incident z toku 2001, kdy Venus Williamsová nenastoupila kvůli zranění kolena do semifinálového duelu proti sestře Sereně. Tu fanoušci, stejně jako Venus a otce Richarda, kteří seděli v hledišti, ve finálovém duelu proti Kim Clijsterosvé vybučeli.

Slavné sestry od té doby turnaj bojkotovaly, vrátily se až v roce 2015 (Serena), respektive 2016 (Venus).

„Snažím se nebrečet. Chci vám jen poděkovat a pogratulovat (Kuděrmetovové)," dodala Ósakaová.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?