Hlavní obsah

Martincová se v životní sezoně těší na týmovou soutěž, v nominaci nedoufala

22. 10. 2021 11:45

Životní sezona, ve které se dokázala poprvé v kariéře probojovat do elitní stovky v žebříčku dvouhry, pomohla tenistce Tereze Martincové k premiérové pozvánce do reprezentačního týmu. Aktuálně 51. hráčka světa tak bude od 1. listopadu v Praze bojovat o Pohár Billie Jean Kingové.

Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Tereza Martincová má za sebou parádní sezonuFoto: Jaroslav Ožana, ČTK

Článek

"Opravdu se hodně těším. Je to pro mě až k neuvěření, že jsem v nominaci. Vždy, když jsem koukala, co za holky ve Fed Cupu hraje a jak jsou v žebříčku vysoko, tak jsem si říkala, že bych musela hrát neskutečně, abych se do týmu dostala. Mám radost a myslím si, že bude skvělé, až poznám atmosféru. Nikdy jsem týmové soutěže nehrála, ale mám to moc ráda," řekla novinářům Martincová.

Šestadvacetiletá tenistka zažívá průlomovou sezonu v kariéře, dostala se do elitní stovky žebříčku WTA. Na červencovém turnaji v Praze postoupila až do finále, ve kterém prohrála s hvězdnou krajankou Barborou Krejčíkovou. Dařilo se jí ale i na turnajích v Ostravě, Chicagu nebo Birminghamu.

"Z postavení v žebříčku mám obrovskou radost. Stovka byl pro mě milník, ale nikdy jsem se tím neukojila, že bych si řekla: Dobře, jsi ve stovce a to stačí. Snažím se dostat co nejdále. Baví mě to a chci se měřit s nejlepšími," řekla Martincová.

Do Prahy se Martincová přesune z Moskvy, kde ve druhém kole svedla vyrovnanou bitvu s bývalou světovou jedničkou Garbině Muguruzaovou ze Španělska a po téměř třech hodinách prohrála 1:2 na sety.

"Poslední zápas byl náročný, bohužel člověk musí být stoprocentně připravený na nejlepší. Nemá cenu stále opakovat, že je člověk vyřízený. Všechny holky jsme na tom stejně. Snažím se vždy vymáčknout ze sebe vše, co jde. Byl to kousek, ale nedá se nic dělat," řekla teniska, která se připravuje pod vedením trenéra Pavla Zádrapy.

Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Tereza Martincová v utkání proti Marii Sakkariové z Řecka.Foto: Jaroslav Ožana, ČTK

Před finálovým turnajem o Pohár Billie Jean Kingové, jenž se hrál donedávna pod názvem Fed Cup, si chce Martincová hlavně odpočinout. A následně se těší na atmosféru v O2 areně.

"Dříve mě zápasy v Česku trošku svazovaly, ale teď, jak jsem hrála v Praze, tak jsem si to užívala. Čeští fanoušci jsou skvělí," dodala Martincová, která by na turnaji měla být připravená zaskočit za singlistky Krejčíkovou a Markétu Vondroušovou.

Reklama

Sdílejte článek
  3 : 6, 6 : 7, 7 : 6, 6 : 7 Kolář - Tsitsipas 3 : 6, 6 : 7, 7 : 6, 6 : 7 konec
20220526T17 : 15:00+0200
Kolář vs. Tsitsipas
Kolář vs. Tsitsipas
Kolář
Tsitsipas
  6 : 2, 6 : 2 Jeanjeanová - Ka. Plíšková 6 : 2, 6 : 2 konec
20220526T11 : 00:00+0200
Jeanjeanová vs. Ka. Plíšková
Jeanjeanová vs. Ka. Plíšková
Jeanjeanová
Ka. Plíšková
  Anisimová - Muchová zítra 11 : 00
20220527T11 : 00:00+0200
Anisimová vs. Muchová
Anisimová vs. Muchová
Anisimová
Muchová
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.

Nejnovější články