Hlavní obsah

Životní jízda mladé Češky: skalp grandslamové semifinalistky i největší triumf kariéry!

20. 11. 2023 7:50Aktualizováno 20. 11. 2023 16:39

Má za sebou další parádní turnaj. Stále ještě sedmnáctiletá česká tenistka Sára Bejlek ovládla po skvělých výkonech challenger v chilské Colině, když na své cestě za titulem vyřadila mimo jiné semifinalistku z French Open z roku 2020, Argentinku Nadiu Podoroskou. Rodačka z Hrušovan nad Jevišovkou tak slaví triumf na druhém turnaji v řadě a v žebříčku se posunula na životní, 134. místo.

Foto: Profimedia.cz

Tenistka Sára Bejlek v akci během prvního kola tenisového grandslamového turnaje Roland Garros v květnu 2023

Článek

Snový závěr sezony 2023 zažívá Sára Bejlek. Jen 157 centimetrů vysoká tenistka nejdříve nenašla přemožitelku na turnaji ITF v Itálii, aby následně ovládla po fantastických zápasech zmiňovaný challengerový podnik v chilské Colině. Na svém kontě tak má šňůru deseti vyhraných zápasů v řadě.

Ještě cennější než turnajové úspěchy jsou však skalpy tenistek, které se musely před uměním mladé Češky sklonit. Sáře Bejlek tak v Chile postupně gratulovaly k výhře Maďarka Bondarová, Gruzinka Gorgodzeová či další maďarská hráčka Udvardyová.

Foto: Český tenisový svaz / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Sára Bejlek na archivním snímku

Opravdu velká jména však přišla vzápětí. V semifinále česká tenistka ve třech setech poslala domů semifinalistku z French Open z roku 2020, Argentinku s ukrajinskými předky Nadiu Podoroskou, 75. hráčku světa, a ve finále pak z oranžové drti z kurtu doslova vypráskala hráčku elitní stovky, Francouzku Diane Parryovou, která na Češku uhrála pouhé tři hry.

Mladičká Češka si tak připsala už sedmou trofej mezi dospělými, ale vůbec první na challengeru. Z 194. místa vylétla na 134. pozici, což je její dosavadní maximum. Mezi tenistkami do 18 let jí patří třetí příčka za Ruskou Mirrou Andreejevovou a krajankou Brendou Fruhvirtovou. Českou dominanci v této kategorii jistí na šestém místě Nikola Bartůňková.

SÁRA BEJLEK
narozena:31. 1. 2006
na žebříčku:134.
vyhraných turnajů (WTA):0
výhry/prohry v roce 2023:40:18
Prize Money383 343 dolarů

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •