Článek
Důkazů, že spolupráce Muchové s hvězdným koučem funguje, už máme celou řadu. Olomoucká rodačka pod vedením jednašedesátiletého Nizozemce opanovala dva turnaje, vůbec poprvé ovládla tisícovku. Dostala se do finále Wimbledonu, posunula si své žebříčkové maximum, aktuálně je šestá na světě. Vše zkrátka šlape, tak jak má.
Během přípravy na aktuální ročník se Muchová na Groenevelda vyptávala jeho bývalé svěřenkyně Anastasije Pavljučenkovové. „Seděli jsme u velkého stolu a Muchová se najednou zeptala, co si myslím o trenérovi Svenu Groeneveldovi,“ vypráví v podcastu ruská tenistka.
Funny story from Pavs about Karolina Muchova and her coach Sven Groeneveld
— til polarity's end 🎾⚡Slamdreeva era⚡⚫⚪ (@lildarkcage) July 21, 2026
The way Karo didn't say anything until she got the info, she really wanted honest opinions 😂 pic.twitter.com/peONfsISgN
Ta měla s Nizozemcem krátkou zkušenost, v roce 2013 ji vedl pár měsíců. „Ještě když jsem byla v programu od Adidasu, tak mě (Groeneveld) vedl společně s Darrenem Cahillem. No a Darren mi prostě ve všem seděl víc, byli jsme na společné vlně. Sven je trochu větší morous, takové lidi zkrátka v týmu moc nemusím. Darren je větší bavič,“ povídala tehdy moskevská rodačka Muchové.
„Sven je skvělý chlap, jsme přátelé. Jen říkám, že kdybych si měla vybrat, asi bych nezvolila jeho. Prostě kvůli takovým drobnostem, které jsou pro něj typické,“ pokračovala pětatřicetiletá finalistka French Open z roku 2021. Následně Češka Pavljučenkovovou úplně šokovala. „No víš, ptám se, protože jsem s ním teď v přípravě začala spolupracovat.“
„Chápu, že chtěla znát objektivní názor, ale mohla mi to říct dřív,“ uvedla se smíchem bývalá světová jedenáctka.
Muchová se po porážce ve wimbledonském finále podrobila menšímu chirurgickému zákroku, který blíže nespecifikovala. Přijde tak o tisícovku v Torontu, na US Open by ale měla být připravená. Podaří se jí ve Flushing Meadows navázat na skvělé výsledky probíhající sezony?










