Murray - Nišikori 6:7, 6:4, 6:4Murray v nejdelším zápasu historie Turnaje mistrů udolal Nišikoriho, Wawrinka slaví první výhru

Londýn

Světová jednička potvrzuje své postavení! Brit Andy Murray vyhrál na tenisovém Turnaji mistrů i podruhé. Domácí favorit porazil v londýnské O2 aréně Japonce Keie Nišikoriho 6:7, 6:4, 6:4 v nejdelším zápase historie turnaje, který trval tři hodiny a 21 minut. Murray je blízko postupu do semifinále, jistotu ale ještě nemá, protože ve druhém středečním duelu zvítězil Stan Wawrinka nad Marinem Čiličem z Chorvatska ve dvou tie breacích. Právě Švýcar bude v pátek Murrayho posledním soupeřem ve skupině Johna McEnroea.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Murray porazil na Turnaji mistrů i NišikorihoVideo: sntv

Wawrinka porazil na Turnaji mistrů Čiliče

Murray prodloužil svou sérii vítězství na 21 zápasů a udělal další krok k premiérovému zisku trofeje z prestižní závěrečné akce sezóny ATP Tour. Skotský tenista od Roland Garos prohrál jen tři zápasy, ovládl Wimbledon, olympijské hry v Riu, vyhrál turnaje v Pekingu, Šanghaji, Vídni a Paříži a skvělou sezónu s dosavadní bilancí 75 výher a pouhých devíti porážek završil posunem na post světové jedničky.

Na Turnaji mistrů se mu po Čiličovi podařilo udolat i Nišikoriho, byť po napínavé koncovce ztratil první set trvající hodinu a 26 minut. Další dvě sady už urval Murray pro sebe.

"Bojoval, donutil mě dostat ze sebe to nejlepší," přiznal domácí tenista. "Právě pro takovéhle velké zápasy tenis děláme. Jen doufám, že sezóna bude o ty tři dny delší."

Jistotu semifinále Murray nemá

Večerní zápas mu v případě Čiličovy výhry mohl dát jistotu semifinále, jenže vítězně z něj vyšel Wawrinka. Čiliče udolal za dvě hodiny 7:6, 7:6 a soupeře přehrál už posedmé v řadě. Oba tie breaky vyhrál 7:3. V první sadě přitom vítěz letošního US Open odvrátil setbol.

V semifinále Turnaje mistrů Wawrinka nechyběl poslední tři ročníky. O další postup si zahraje s Murraym a potřebuje vyhrát ve dvou setech.

Djokovič se utká s Goffinem

Jistým semifinalistou Turnaje mistrů už je ve druhé skupině srbský obhájce titulu Novak Djokovič, který se snaží před Murrayho vrátit do čela světového žebříčku. V současné chvíli má Murray před Djokovičem náskok 130 bodů.

Srbovým posledním soupeřem ve skupině bude ve čtvrtek belgický náhradník David Goffin, jelikož Francouz Gaël Monfils z turnaje odstoupil kvůli zraněnému žebru, které ho trápí již od konce října. Monfils byl v Londýně po dvou prohrách bez šance na postup.

Původně měl být prvním náhradníkem pro Turnaj mistrů Tomáš Berdych, jenže předem se omluvil kvůli problémům se slepým střevem. Lékaři mu doporučili dvoutýdenní klid.