Nejdelší zápas tenisové historie se dostane i do Síně slávy

NEWPORT

Nejdelší zápas tenisové historie se dostane i do mezinárodní Síně slávy. Francouz Nicolas Mahut věnuje jejímu muzeu zatím neupřesněnou památku na utkání prvního kola letošního Wimbledonu s Američanem Johnem Isnerem, které trvalo rekordních 11 hodin a pět minut.

Až do úmoru hráli Francouz Nicolas Mahut (vlevo) a John Isner v prvním kole Wimbledonu.

Mahut, jemuž patří ve světovém žebříčku 148. místo, současně obdržel divokou kartu na turnaj ATP v Newportu. Pořadatelem turnaje, který začne v pondělí 5. července, je právě Síň slávy. Osmadvacetiletý francouzský tenista postoupil v Newportu v roce 2007 až do finále, v němž podlehl krajanovi Fabrici Santorovi.

Isner a Mahut sehráli ve Wimbledonu třídenní zápas, který skončil Američanovým vítězstvím 70:68 v pátém setu.