Francie - Polsko 2:1Polští tenisté postoupili do finále Hopmanova poháru

Perth

Jediný vyhraný zápas stačil polským tenistům v duelu s Francií k postupu do finále Hopmanova poháru, o potřebný bod se postaral Jerzy Janowicz v duelu s Benoitem Pairem. Společně s Agnieszkou Radwaňskou se o titul neoficiálních mistrů světa smíšených dvojic v Perthu v sobotu utkají s týmem USA, který tvoří Serena Williamsová a John Isner.

Úvodní duel ženské dvouhry vyhrála v maratónském souboji Alizé Cornetová, která Radwaňskou zdolala za dvě hodiny a 42 minut 6:4, 2:6 a 7:5. Vítězství poté v emotivním projevu věnovala obětem středečního útoku na redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži, při němž zemřelo 12 lidí.

"Dvanáct mrtvých a všechno tohle násilí, nejen ve Francii a v Paříži, se dotýká celého světa a celého lidstva a opravdu se tomu musíme postavit," řekla čtyřiadvacetiletá Cornetová, jenž nastoupila s nápisem 'Je suis Charlie' (Jsem Charlie), kterým lidé po celém světě vyjadřují solidaritu a podporu svobody slova.

Janowicz v mužské dvouhře zajistil Polsku postup výhrou 6:4, 7:6 nad Pairem. V závěrečné smíšené čtyřhře odehráli tenisté jen jeden set, který vyhráli Radwaňská s Janowiczem 6:4 a poté zápas ukončili. Poláci byli ve finále i loni, prohráli v něm právě s Francií.