Fruhvirtová - Koviničová 6:0, 6:4Šestnáctiletá česká senzace šokovala Miami. V derby pak slavila Muchová vítězný návrat

Skvělý úspěch českého tenisu! 16letá Linda Fruhvirtová postoupila do druhého kola prestižního turnaje v Miami. Až 279. hráčka světa vyřadila o více než 200 míst lépe žebříčkově postavenou Danku Koviničovou z Černé Hory po výhře 6:0, 6:4. Následné české derby ovládla Karolína Muchová, které při návratu na kurty po sedmiměsíční zdravotní pauze porazila krajanku Terezu Martincovou dvakrát 7:6. Marie Bouzková zvládla po kvalifikaci i úvodní zápas v hlavní soutěži a Lauru Siegemundovou z Německa porazila 6:1, 6:2. Kateřina Siniaková otočila duel s Kanaďankou Rebeccou Marinovou a vyhrála 3:6, 6:2, 6:1.

Česká tenistka Linda Fruhvirtová

Starší ze sesterského dua Fruhvirtových, jež vloni dostala od pořadatelů divokou kartu do kvalifikace, využila letošní šanci naplno. V úvodní sadě deklasovala soupeřku za 26 minut. Ve druhém setu sice přišla jako první o podání, skóre ale z 1:3 dvěma brejky otočila a za 77 minut slavila dosud nejcennější postup.

Muchová naposledy hrála vloni na US Open, kde skončila hned v úvodním kole. Od té doby léčila zraněné břišní svaly a na kurty se vrátila až nyní na Floridě. Proti Martincové zvládla i druhý vzájemný zápas, vyrovnanou bitvu rozhodla díky lepšímu proměňování šancí v klíčových okamžicích.

Siniaková se s Marinovou až do začátku druhého setu trápila. První prohrála 3:6, ve druhém ale od stavu 0:2 zahájila obrau. Vyhrála devět gamů v řadě, ve třetí sadě se ujala vedení 3:0 a náskok už nepustila. Soupeřce povolila uhrát už jen game a za dvě hodiny zvítězila.

Třiadvacetiletá Bouzková navázala na vydařené vystoupení v Indian Wells, kde z kvalifikace došla až do třetího kola. Se Siegemundovou ztratila v úvodním setu při svém podání jen tři fiftýny, podobně suverénní byla i ve druhé sadě a první dva brejkboly soupeřce nabídla až v závěrečném gamu. I v něm ale nakonec svůj servis uhájila a za 70 minut proměnila druhý mečbol.

Fruhvirtová se ve druhém kole poprvé v kariéře utká s hráčkou z první padesátky žebříčku WTA. Čeká ji Belgičanka Elise Mertensová, která měla na úvod volný los. Muchová bude hrát s devatenáctiletou Leylah Fernandezovou z Kanady, loňskou finalistkou US Open. Siniakovou čeká britská šampionka US Open Emma Raducanuová, Bouzková se utká s pátou nasazenou Paulou Badosaovou ze Španělska.

Přímo do druhého kola byly v Miami nasazeny světová osmička Karolína Plíšková, Petra Kvitová a Markéta Vondroušová.