Hlavní obsah

Stosurová ukončí po Australian Open tenisovou kariéru

14. 1. 2023 16:23

Vítězka US Open z roku 2011 a bývalá světová jednička ve čtyřhře Samantha Stosurová ukončí po nadcházejícím Australian Open tenisovou kariéru. Osmatřicetiletá Australanka to dva dny před startem úvodního grandslamu sezony oznámila na instagramu.

Foto: Twitter

Australanka Samantha Stosurová Foto: Twitter

Článek

Loni na Australian Open se Stosurová rozloučila s dvouhrou a věnovala se už jen deblovým soutěžím. Nyní dá tenisu sbohem úplně. V dámské čtyřhře se představí po boku Francouzky Alizé Cornetové a mix bude hrát s krajanem Matthewem Ebdenem.

V Melbourne Parku debutovala už před 21 lety. "Jsem ráda a vděčná, že můžu skončit na mém oblíbeném grandslamu - tom domácím. Před domácími fanoušky, přáteli a rodinou," uvedla Stosurová. "Těším se, že ještě naposledy nastoupím na kurt před těmi úžasnými fanoušky, kvůli kterým hraju a miluju tenhle sport," dodal vítězka devíti turnajů WTA ve dvouhře a 28 ve čtyřhře.

Největší úspěch zažila v roce 2011, kdy ve finále US Open porazila Američanku Serenu Williamsovou. Dalších sedm grandslamových titulů vybojovala ve čtyřhrách. V deblu vyhrála i dvakrát Turnaj mistryň.

Reklama