Šwiateková - Gauffová 6:2, 6:3Šwiateková v Pekingu ukončila vítězné tažení šampionky US Open Gauffové

Vítězná série americké tenistky Coco Gauffové se zastavila na 16 zápasech. Devatenáctiletá hráčka našla přemožitelku v semifinále turnaje v Pekingu, kde ji porazila bývalá světová jednička Iga Šwiateková z Polska hladce 6:2, 6:3.

Polská tenistka Iga Šwiateková slaví postup do finále turnaje v Pekingu.

V duelu mezi druhou a třetí hráčkou světového žebříčku se trojka Gauffová nedostala ani k jednomu brejkbolu. Sama v každém setu ztratila dvakrát podání a v devátém vzájemném utkání si proti o tři roky starší Polce připsala osmou porážku. Porazila ji jen v srpnu v Cincinnati, kde zahájila rekordní vítěznou sérii této sezony, během níž vyhrála také grandslamové US Open. Šestnáct vítězství na WTA Tour za sebou znamenalo i osobní maximum Gauffové.

Šwiateková v Pekingu zatím ztratila jediný set a bude hrát o pátý letošní titul. V nedělním finále se utká s přemožitelkou Petry Kvitové z  2. kola Ljudmilou Samsonovovou z Ruska, jež v semifinále zdolala 7:6, 6:3 Jelenu Rybakinovou z Kazachstánu.