Hlavní obsah

Ultimate Tennis Showdown si zahraje i světová trojka Thiem

12. 6. 2020 9:03

Třetí hráč světa Rakušan Dominic Thiem rozšířil řady účastníků nové soutěže Ultimate Tennis Showdown, která v sobotu odstartuje v Nice. Kromě trojnásobného grandslamového finalisty se ligy zúčastní mimo jiné světová šestka Stefanos Tsitsipas z Řecka, osmička Matteo Berrettini z Itálie nebo desítka David Goffin z Belgie.

Foto: Twitter@blueliq1

Třetí hráč světa Rakušan Dominic Thiem rozšířil řady účastníků nové soutěže Ultimate Tennis Showdown, která v sobotu odstartuje v Nice.Foto: Twitter@blueliq1

Článek

Ultimate Tennis Showdown se bude hrát pět týdnů. Šestadvacetiletý Thiem se však do soutěže zapojí až po návratu z charitativní akce světové jedničky Srba Novaka Djokoviče na Balkáně. V prvním týdnu ho zastoupí domácí Elliot Benchetrit.

Novou soutěž založil dlouholetý trenér Sereny Williamsové Patrick Mouratoglou spolu s otcem australského tenisty Alexeie Popyrina. Každý zápas se bude hrát stylem tie-breaku a bude rozdělen na desetiminutové čtvrtiny s dvouminutovými přestávkami.

Trenéři budou mít v každé čtvrtině k dispozici jeden půlminutový time out a poradu s hráčem, která musí probíhat v angličtině, uslyší i fanoušci. Dalšími změnami oproti pravidlům ATP je také to, že příznivci sledující placené přenosy budou moci klást hráčům během výměny stran otázky a tenistům nebude hrozit trest za výlevy emocí.

Reklama

Sdílejte článek
O2 TV Sport 2 : 6, 5 : 7 Ka. Plíšková - Juvanová 2 : 6, 5 : 7 konec
20220520T15 : 30:00+0200
Ka. Plíšková vs. Juvanová
Ka. Plíšková vs. Juvanová
Ka. Plíšková
Juvanová
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.