Hlavní obsah

Upřímný Federer: Je to strašné, nebavme se o tom. Svůj slib už splnil

5. 5. 2020 16:33

Tvoří nerozdělitelný pár. Už dvacet let se po boku legendárního Rogera Federera objevuje jeho žena a bývalá tenistka Mirka. A jak sám hvězdný Švýcar několikrát přiznal, bez své partnerky by nikdy na dvacet grandslamových titulů nedosáhl. Dlouhou dobu však měl ke své lásce a matce jejich čtyř dětí velký dluh. Nikdy totiž nenavštívil její rodné Slovensko.

Foto: Profimedia.cz

Roger Federer a jeho manželka MirkaFoto: Profimedia.cz

Článek

Když se před začátkem prvního ročníku Laver Cupu v Praze v roce 2017 médiím svěřil, že nikdy nenavštívil rodnou zemi své manželky Mirky, vyvolal tím pořádné pozdvižení. "Ano, na Slovensku jsem nikdy nebyl. Já vím, je to strašné. Raději se o tom už nebavme, je to opravdu strašné. Slibuji, že se tam jednou pojedu podívat," červenal se tehdy tenisový šampion.

A tak zatímco jejich čtyřem dětem předčítala rodačka z Bojnic Mirka pohádky ve slovenštině a učila je tak základům svého mateřského jazyka, Federer zůstal v tomto směru pozadu. Dvacetinásobný grandslamový šampion se kromě své mateřštiny němčiny a samozřejmě angličtiny plynně domluví švýcarskou němčinou i francouzštinou, slovenština však v jeho repertoáru asi nikdy nebude.

Foto: Twitter@timesofindia, Twitter

Novak Djokovič a Roger Federer po vzájemném zápaseFoto: Twitter@timesofindia, Twitter

Svůj slib o návštěvě země našich východních sousedů však Federer dle své pověsti gentlemana však splatil. Již půl roku po pražské premiéře Laver Cupu se spolu se svou rodinou vydal soukromým tryskáčem na Slovensko.

Podle informací serveru cas.sk navštívil s celou rodinou zámek Bojnice, poté zamířili do místní zoo a samozřejmě si prohlédli rodné městečko Mirky Federerové. "Zámek byl úžasný, i zoo byla nádherná, skvělé místo na odpočinek," užíval si tenisový král návštěvu Slovenska.

Reklama

Sdílejte článek