Hlavní obsah

Nadal utrpěl na US Open kuriózní zranění. Sám si způsobil krvavou ránu v obličeji

2. 9. 2022 8:02

Kuriózní zranění utrpěl ve druhém kole US Open grandslamový rekordman Rafael Nadal, který si nešťastnou náhodou sám způsobil krvavé zranění v obličeji. Na jeho postup přes Itala Fabia Fogniniho po setech 2:6, 6:4, 6:2, 6:1 to nicméně nemělo žádný vliv.

Foto: Danielle Parhizkaran, Reuters

Rafael Nadal utrpěl ve druhém kole US Open krvavé zranění v obličeji.Foto: Danielle Parhizkaran, Reuters

Článek

Španělský tenista stejně jako v prvním kole prohrál první set, ale záhy dostal zápas pod kontrolu a jasně dominoval. Za stavu 3:0 ve čtvrté sadě však pro něj i 23 tisíc fanoušků na stadionu přišel šok. Z nevinné situace vyšel 22násobný grandslamový šampion se zkrvaveným nosem.

Při obouručném bekhendu se natahoval po míčku a v trochu krkolomné situaci spustil raketu na kurt, odkud se odrazila proti jeho obličeji a trefila ho do nosu. Z rány mu ihned začala téct krev.

Do péče si jej museli vzít zdravotníci, kteří na kurtu ležícího šampiona ošetřili. Pro Nadala, který je po celé řadě svých zdravotních problémů na bolest na kurtu zvyklý, ale nešlo o vážnější komplikaci. Zápas bez problémů dovedl do vítězného konce a může se tak těšit na sobotní duel s Richardem Gasquetem.

Reklama

Související témata: