Fernandezová - Ósakaová 5:7, 7:6, 6:4Senzace na US Open! Končí obhájkyně titulu i třetí hráč světa

New York/Praha

Tenisové US Open zažilo v noci z pátku na sobotu hned dvě velká překvapení v režii teenagerů. Obhájkyně titulu Naomi Ósakaová podlehla v 3. kole osmnáctileté Kanaďance Leylah Fernandezové 7:5, 6:7 (2:7), 4:6. Končí i třetí hráč světa Stefanos Tsitsipas, který prohrál s osmnáctiletým Španělem Alcarazem 3:6, 6:4, 6:7 (2:7), 6:0, 6:7 (5:7).

Emoce Naomi Ósakaové ve třetím kole US Open, po němž se s turnajem loučí.

Ósakaová vyhrála ve Flushing Meadows pouze jeden zápas, když v prvním kole vyřadila Marii Bouzkovou. Její další soupeřka Srbka Olga Danilovičová z turnaje před utkáním odstoupila a v pátek japonská hvězda překvapivě nestačila na 73. hráčku světa Fernandezovou.

V zápase sice vedla 7:6, 6:5 a podávala, ale nakonec po dvou hodinách slavila životní úspěch mladá Kanaďanka, která zatím byla na grandslamech nejdál v 3. kole loni v Paříži.

Vítězstvím si nadělila ideální dárek k pondělním 19. narozeninám. "Odmala vím, že dokážu porazit kohokoli, kdo se proti mě postaví," uvedla Fernandezová a ocenila svou soupeřku. "Je skvělým vzorem pro všechny na okruhu i všechny malé holky na světě."

Kanaďanka Leylah Fernandezová během utkání s Naomi Ósakaovou na US Open

Pro Ósakaovou bylo US Open teprve třetím turnajem od Roland Garros, z kterého odstoupila kvůli psychickým problémům. Nyní uvažuje o další pauze. "Když vyhraji, nemám z toho radost, cítím spíš úlevu. Když prohraju, jsem z toho hodně skleslá. Momentálně se snažím zjistit, co vlastně chci dělat," řekla novinářům.

Tsitsipasovi nepomohla v souboji s Alcarazem ani další dlouhá návštěva toalety, za kterou ho kritizoval po vzájemném duelu v prvním kole Brit Andy Murray.

Španělský tenista Carlos Alcaraz po seznačním triumfu nad Stefanosem Tsitsipasem.

Řecký tenista si stejnou pauzu dopřál v dalším utkání s Adrianem Mannarinem z Francie i v zápase třetího kola poté, co s Alcarazem prohrál třetí set. V další sadě mu uštědřil "kanára", ale pátý set patřil vycházející španělské hvězdě.