Wawrinka a Thiem začali návrat po dlouhé zdravotní pauze porážkami v Marbelle

Trojnásobný grandslamový šampion Stan Wawrinka i vítěz předloňského US Open Dominic Thiem se vrátili k tenisu po dlouhé zdravotní pauze porážkami. Švýcar Wawrinka podlehl na challengeru v Marbelle 131. hráči světového žebříčku Švédovi Eliasi Ymerovi 2:6, 4:6. Rakušan Thiem prohrál 3:6, 4:6 s Argentincem Pedrem Cachínem, kterému patří v pořadí ATP 228. místo.

Švýcarský tenista Stanislas Wawrinka se na kurty vrací po více než roce.

Bývalý třetí hráč světa Wawrinka, který v pondělí oslavil 37. narozeniny, se vrátil na kurty po více než roční pauze. Švýcarský tenista se loni v březnu podrobil operaci nohy a od té doby nehrál.

Thiem laboroval s poraněným zápěstím. V Marbelle odehrál první zápas po 280 dnech. Příští týden by se měl představit na turnaji ATP v Marrákeši.

Wawrinka, jenž je v žebříčku na 232. příčce, dostal divokou kartu na Masters v Monte Carlu. Turnaj, který v roce 2014 vyhrál, se uskuteční od 10. dubna.