Hlavní obsah

Válka o Wimbledon! Odložte turnaj, žádá Djokovič. Federer i Nadal jsou proti

25. 3. 2020 17:14

Přes tři měsíce zbývají do zahájení třetího grandslamového podniku roku - slavného Wimbledonu. Nebo spíše druhého. Roland Garros již totiž pořadatelé kvůli řádění koronaviru před několika dny přeložili. A podobný úděl by mohl stihnout i boje v All England Clubu. O tom, zda o osudu londýnského klání i celé sezony rozhodnout již nyní, či vyčkat, však panuje řada rozporů i mezi největšími tenisovými velikány.

Foto: Profimedia.cz

Novak Djokovič a Roger Federer během zápasu na Australian OpenFoto: Profimedia.cz

Článek

Všechno zlé je pro něco dobré. Zrušení olympijských her, které měly začít 24. července, mělo dát pořadatelům Wimbledonu šanci přesunout turnaj právě do tohoto období. O tom však pořadatelé nejslavnějšího podniku světa nechtějí prozatím ani slyšet.

Podle organizátorů turnaje by případné přeložení o tři týdny, tedy do původního začátku olympiády, nedalo dostatek času k provedení všech změn, který by s tím souvisely. S tím souhlasí i britská jednička a členka Hráčské rady Johanna Kontaová. "Musíme věřit, že turnaj začne tak, jak byl naplánován. Nesmíme se vzdávat naděje," burcuje fanoušky domácí hvězda.

Foto: Profimedia.cz

Roger Federer a Novak DjokovičFoto: Profimedia.cz

Podle loňské čtvrtfinalisty sdílí stejný názor i drtivá většina tenistek ze světové špičky. "Hledáme nejlepší možné řešení a rozhodně bychom prozatím zachovali původní termín. Zatím je sezona zastavena do 8. června, pak bychom se měli sejít a poradit se, co dál," má jasno Kontaová.

Djokovič nesouhlasí

Mezi mužskou elitou je však dle britských médií situaci zcela jiná. Úřadující světová jednička a prezident Hráčské rady Novak Djokovič je dle informací zastáncem mnohem dřívějšího řešení situace, a to včetně možného ukončení celé sezony. Opačný názor sdílí Roger Federer i Rafael Nadal, kteří by stejně jako Kontaová a další tenistky s definitivním rozhodnutím počkali na další týdny.

Foto: Twitter

Akademii Rafaela Nadala na Mallorce otvíral legendární Roger Federer.Foto: Twitter

Federer i Nadal navíc uvažují kvůli termínové kolizi s přeloženým French Open o přesunutí čtvrtého ročníku Laver Cupu na prosincový termín.

Pořadatelé prozatím kurty v All England Clubu připravují dle původního plánu, byly však zrušeny tréninky a příprava sběračů. O osudu slavného Wimbledonu a případně celé sezony by se mělo rozhodnout příští týden.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.