Česká osma obsadila ve druhém závodě SP v Poznani čtvrté místo

Osmiveslice ve složení Jan Chlebovský, Vít Baldinus, Tomáš Gajdušek, Martin Sedlák, Martin Ježek, Gabriel Mahler, Matouš Dočekal, Jan Tichý a kormidelnice Barbora Zelenková obsadila čtvrté místo ve závodě Světového poháru v Poznani a postarala se o nejlepší český výsledek ve druhém dílu seriálu. Nově složená posádka s výhledem na letní mistrovství světa do 23 let v netradičně pětičlenném finále porazila posádku Indie.

Ilustrační foto.

Do závěrečných bojů o medaile postoupily i Pavlína Flamíková s Radkou Novotníkovou, které skončily na dvojce bez kormidelnice páté. Do poloviny trati bojovaly o třetí místo, ale nakonec klesly. Podobně na tom byla i skikařka Lenka Antošová, která nakonec skončila šestá. Poslední místo ve finále obsadila i párová čtyřka Filip Zima, Tomáš Šišma, Dalibor Neděla, Jan Fleissner.

Další tři české posádky se dnes představily ve finále B. Druhá párová čtyřka ve složení Daniel Nosek, Jan Čížek, Marek Diblík a Václav Baldrián skončili druzí a celkově tak obsadili osmé místo. Ženská párová čtyřka Simona Pašková, Alžběta Zavadilová, Eliška Podrazilová, Barbora Podrazilová byla třetí a dvojskif lehkých vah Kristýna Neuhortová, Veronika Činková dojel čtvrtý.