Hlavní obsah

Fišerová vyhrála v Troji závod SP kanoistek, Rohan získal bronz

12. 6. 2022 12:20

Kanoistka Tereza Fišerová vyhrála závod Světového poháru ve vodním slalomu v Praze. Po výhře v dopoledním semifinále nezaváhala ani ve finálové jízdě a připsala si druhé vítězství v seriálu SP v kariéře. Martina Satková úspěch domácích reprezentantek v Troji podtrhla třetím místem, mezi muži pak dalším bronzem navázal Lukáš Rohan. Pátí skončili Vojtěch Heger a mladší ze sester Satkových Gabriela.

Foto: Ondřej Deml, ČTK

Nadšená vítězka Tereza Fišerová.Foto: Ondřej Deml, ČTK

Článek

Bronzová medailistka z nedávného mistrovství Evropy Fišerová s Martinou Satkovou se v Praze díky čistým jízdám postaraly o první medailové úspěchy českých vodáků. Rohan pak přidal třetí cenný kov. V sobotu v soutěžích na kajaku vyšli Češi naprázdno.

Druhé místo obsadila stejně jako v sobotním závodu na kajaku Němka Elena Liliková, o vítězství ji připravil jeden dotek branky. Za Fišerovou zaostala o jednu sekundu, Martina Satková ztratila na vítězku 1,55 sekundy a Gabriela Satková, jež rovněž zvládla náročnou trať čistě, nabrala manko 4,09.

Bez trestných sekund zvládli své jízdy i nejlepší kanoisté včetně obou českých reprezentantů. Vyhrál Slovinec Luka Božič, který druhého Francouze Nicolase Gestina porazil o 96 setin. Stříbrný olympijský medailista Rohan ztratil na vítěze 2,13 sekundy, Heger zaostal o 3,51.

Padesátisekundová penalizace stála ve finále naděje na úspěch britskou favoritku a stříbrnou olympijskou medailistku Mallory Franklinovou. Neprojetí branky zastavilo už v semifinále australskou hvězdu Jessicu Foxovou stejně jako úřadujícího mistra světa Václava Chaloupku.

Výsledky SP ve vodním slalomu v Praze
Muži
C1: 1. Božič (Slovin.) 97,75 (0 trest. sekund)
2. Gestin (Fr.) -0,96 (0)
3. Rohan -2,13 (0),...
5. Heger -3,51 (0)
v semifinále 27. Chaloupka (všichni ČR)
Ženy
C1: 1. Fišerová (ČR) 111,80 (0)
2. Liliková (Něm.) -1,00 (2)
3. M. Satková -1,55 (0),...
5. G. Satková (obě ČR) -4,09 (0)

Reklama

Sdílejte článek