Fuksové byli na Evropských hrách pátí v závodu deblkanoí na pětistovce

Bratři Martin a Petr Fuksové obsadili na Evropských hrách páté místo v závodě deblkanoí na 500 metrů. Za bronzovými Poláky zaostali v Krakově, kde jsou závody zároveň evropským šampionátem, o 39 setin sekundy. Zvítězili Italové Gabriele Casade a Carlo Tacchini.

Kanoista Martin Fuksa. Ilustrační foto.

Fuksové do finále postoupili přímo ze středečních rozjížděk. V polovině trati byli na šestém místě a ve finiši si lehce polepšili, ale na medaili to nestačilo. Starší Martin tak nerozšířil sbírku 15 medailí z mistrovství Evropy. Deblkanoistky Denisa Řáhová s Martinou Malíkovou i čtyřkajak Anežka Paloudová, Adéla Házová, Kateřina Zárubová, Barbora Betlachová uzavřely finálovou devítku.

Na dvousetmetrové trati si ve čtvrtek vybojovali finále v netradiční kategorii C2 mix Antonín Hrabal s Denisou Řáhovou. V semifinále naopak skončili Petr Fuksa, Řáhová a v kajaku Jakub Zavřel a Adéla Házová.