Junior Knedla si doplaval pro bronz na ME do 23 let

Osmnáctiletý plavec Miroslav Knedla vybojoval na premiérovém mistrovství Evropy plavců do 23 let v Dublinu bronzovou medaili v závodě na 50 metrů znak.

Miroslav Knedla na archivním snímku

Dvojnásobný juniorský mistr Evropy z červencového šampionátu v Bělehradě se podělil o třetí místo s Izraelcem Adamem Maraanou časem 25,30 sekundy. Titul získal Brit Jonathon Adam výkonem 25,12. Nejrychlejší byl ve finále jihoafrický host Pieter Coetze (24,89).

V závodu na 200 metrů prsa byl pátý Matěj Zábojník a osmý skončil Vojtěch Netrh. Barbora Janíčková byla sedmá mezi Evropankami na trati 50 metrů volný způsob.