Kajakář Dostál obhájil světový titul! Fuksa přidal bronz

Montemor-o-Velho

Česká výprava na mistrovství světa v Portugalsku slaví, hned v úvodní den šampionátu cinkly dva cenné kovy! Kajakář Josef Dostál obhájil na pětistovce titul a získal čtvrté zlato v kariéře, kanoista Martin Fuksa získal bronz na 500 m. Českého mistra světa z Račic porazili Brazilec Dos Santos a Němec Brendel. Deblkanoisté Filip Dvořák a Tomáš Janda obsadili ve finále sedmé místo na kilometru, kajakářka Anna Kožíšková dojela na stejné trati devátá.

Kajakář Josef Dostál se raduje z titulu mistra světa.

Dostál má nyní ze světových šampionátů již sedm medailí. Dnešní vítězství vybojoval vynikajícím závěrem, v němž odsunul na druhé místo spolufavorita Němce Toma Liebschera. Třetí skončil Maďar Bence Nádas.

Fuksa na pětistovce prohrál poprvé v sezóně. Obhájce titulu porazili ve finále jeho dva největší rivalové, zvítězil Brazilec Isaquias Dos Santos, stříbro vybojoval Němec Sebastian Brendel.

Oba čeští medailisté budou mít další šanci rozšířit svou sbírku úspěchů v sobotu. Fuksa bude obhajovat titul na kilometrové trati, na které se stejně jako na pětistovce kvalifikoval přímo do finále. Dostála, jenž byl loni v Račicích na kilometru třetí, čeká nejprve semifinálová jízda. Závodit bude i na čtyřkajaku.

Jakub Špicar a Daniel Havel, kteří v dopoledním semifinále na postup do bojů o medaile nedosáhli, skončili v kategorii deblkajaků na kilometru třetí ve finále B. Titul na deblkanoi obhájili Němci Yul Oeltze a Peter Kretschmer. Zlato mezi kajakářkami získala Dóra Bodonyiová z Maďarska.