Kanoista Fuksa na MČR ovládl jasně i pětistovku a má 55. titul

Martin Fuksa na domácím šampionátu v rychlostní kanoistice v Račicích ovládl po kilometrovém závodě s převahou i poloviční trať. Spolu s pátečním triumfem na C2 s bratrem Petrem získal už 55. republikový titul. Dnešní finále pětistovky vyhrál třicetiletý Fuksa s více než dvousekundovým náskokem před oddílovým kolegou z pražské Dukly Jiřím Minaříkem.

Kanoista Martin Fuksa.

Třetí letošní titul v Račicích získala i kajakářka Anežka Paloudová, jež po pětistovce byla nejrychlejší i na kilometru a v pátek seděla ve vítězném čtyřkajaku na 500 metrů.

Pro dvě zlaté medaile si dnes dojel kajakář Jakub Zavřel z USK Praha, který nejprve ovládl individuální závod na pětistovce a poté triumfoval i na dvoustovce jako člen čtyřkajaku v kombinované posádce s třemi kolegy z Dukly Praha.