Kanoistka Malíková skončila na SP v Poznani druhá na neolympijském kilometru

Kanoistka Martina Malíková vybojovala na Světovém poháru v rychlostní kanoistice v Pozani druhé místo v závodě na 1000 m, v němž se za účasti pouhých šesti lodí jelo přímo finále. Deblkanoisté Jiří Minařík a Antonín Hrabal obsadili po postupu z pátečních rozjížděk šesté místo na poloviční trati 500 metrů. Hrabal pak v odpoledním individuálním startu na kanoi přidal ve finále na sprinterské dvoustovce sedmé místo.

Martina Malíková na archivním snímku.

Malíková navázala na bronz z úvodního závodu SP v Szegedu, kde rovněž využila méně početného startovního pole. V Poznani nestačila jen na Valeriji Teretovou z Ukrajiny, za níž zaostala o 4,76 sekundy. Šestá dnes na neolympijské trati skončila Klára Studničková.

Čtyřkajak ve složení Vladimír Cerman, Lukáš Souček, Ondřej Prchlík a Jiří Humhal dojel na pětistovce ve finále devátý stejně jako kajakářka Kateřina Mílová na dvojnásobné trati.

Tři týdny před mistrovstvím Evropy v Szegedu vynechala druhý díl SP v Poznani řada předních závodníků i většina českých reprezentantů. Příležitost dostali mladí závodníci nebo ti, kteří se na velké akce nekvalifikovali.

...
6. MINAŘÍK, HRABAL (ČR) 1:45,33