Hlavní obsah

Konec. Veslař Synek udělal tečku za kariérou, v níž chybí jen olympijské zlato

23. 9. 2021 10:30Aktualizováno 23. 9. 2021 10:52

Do 39. narozenin mu zbývají tři týdny. A veslař Ondřej Synek dospěl k rozhodnutí, že přišel čas uzavřít veleúspěšnou kariéru, která trvala jednadvacet let. Pětinásobný mistr světa a majitel tří olympijských medailí oznámil své další plány na čtvrteční tiskové konferenci v Praze.

Veslař Ondřej Synek o své budoucnostiVideo: Sport.cz

 
Článek

"Chtělo se mi trochu brečet, ale už jsem velký kluk," poznamenal elitní český skifař po videorestrospektivě, kterou mu přichystali organizátoři tiskové konference. "Bylo to krásné a bylo to dlouhé. Mám to v sobě srovnané, jsem s tím ztotožněný. Nevynechal jsem jedinou sezonu, neměl jsem žádný delší zdravotní výpadek. I díky tomu jsem to vydržel tak dlouho. Ale únava už je velká a cítím, že přišel čas," podotkl s úsměvem.

Synek má ve sbírce stříbro z her v Pekingu a Londýně, v Riu de Janeiro přidal bronz. Vedle pěti světových titulů a dalších sedmi medailí z MS je rovněž čtyřnásobným mistrem Evropy. Čtyřikrát ovládl i celkové hodnocení Světového poháru skifařů. Jediné zlato, které mu ve sbírce chybí je vysněné olympijské...

Závodník pražské Dukly se nicméně v posledních dvou letech potýkal s různými bolístkami a letos se podobně jako překážkářka Zuzana Hejnová vzdal kvůli zdravotním komplikacím startu na olympijských hrách v Tokiu a poprvé od roku 2004 pod pěti kruhy chyběl.

Foto: Sport Invest

Ondřej Synek veslařský svět neopouští a vrhne se na trenérskou dráhu.Foto: Sport Invest

"Obrečel jsem to, ale bylo to asi nejlepší rozhodnutí, které jsem mohl udělat. Vždycky jsem jezdil na závody, abych odvedl maximální výkon. To nebylo možné," komentoval v červnu nejtěžší rozhodnutí své bohaté kariéry.

Kam povedou další kroky veleúspěšného nástupce Václava Chalupy? "Chtěl bych u sportu a veslování zůstat. Zítra nastupuju na Dukle na pozici vedoucího trenéra veslování. Byl to dlouhodobý proces, musel jsem splnit řadu kritérií a moc se na to těším. Chci veslování vrátit, co jsem dostal, a věřím, že můžeme vychovat nové Synky," dodal.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.

Nejnovější články