Kubová poplave s týmem Energy Standard finále mezinárodní ligy ISL

Simona Kubová přispěla k vítězství týmu Energy Standard v pátém semifinále International Swimming League v Eindhovenu a poplave s ním za týden finále. Česká znakařka dostala příležitost ve třech závodech. Na padesátce skončila šestá v čase 26,61, smíšené polohové štafetě pomohla k triumfu a kraulovou štafetu vytáhla v závěrečném úseku na sedmé místo.

Simona Kubová

Kubová za šesté místo na 50 metrech získala tři body, závod vyhrála největší favoritka Kira Toussaintová z Nizozemska výkonem 26,09. V polohové štafetě česká znakařka plavala stovku a časem 56,88 nasměrovala k výhře sestavu, kterou tvořili ještě Ilja Šymanovič (prsa), Chad le Clos (motýlek) a Sarah Sjöströmová (kraul).

Účast ve čtyřčlenném finále už má jistý také celek London Roar, poslední semifinále skončí v neděli. Kraulařka Barbora Seemanová s maďarskou sestavou Iron už šanci na postup nemá.