Článek
Foltýn je seniorským českým rekordmanem na 50 metrů volný způsob. V této disciplíně skončil na Slovensku pátý.
Do motýlkářského sprintu nastupoval s osobním rekordem 24,10, v sobotních rozplavbách ho vylepšil na 23,77 a v semifinále tento čas zopakoval. Do finále postoupil z druhého místa a papírové předpoklady naplnil, třetího Nemanju Maksiče ze Srbska za sebou nechal o 23 setin.
„Závod byl dobrý, dal jsem do toho srdíčko a prostě to takhle vyšlo. Dohmat byl hroznej, ale nějak to klaplo. Snažil jsem se být v klidu, všechno mi vyšlo, až na ten dohmat. Tam jsem myslel, že jsem to ztratil, a bál se, že nebudu ani v top pětce,“ uvedl vicemistr Evropy v tiskové zprávě.
Loni získal na plaveckém MEJ dvě bronzové medaile znakař Jakub Jan Krischke, předloni se ze dvou titulů radoval Miroslav Knedla.