Seemanová na plaveckém mistrovství jednoznačně ovládla kraulovou dvoustovku

Barbora Seemanová na domácím plaveckém šampionátu v Ústí nad Labem suverénně ovládla kraulovou dvoustovku, na které před měsícem získala titul mistryně Evropy. Ve finále jednadvacetiletá plavkyně pražského Motorletu dohmátla v čase 2:00,33 a nejbližší soupeřku Veroniku Tondrovou za sebou nechala o bezmála čtyři a půl sekundy.

Kraulařka Barbora Seemanová je mistryní Evropy na 200 metrů.

V pátek Seemanová v Ústí vyhrála kraulařský sprint na 50 metrů i čtyřstovku, na které o 52 setin vylepšila vlastní český rekord z loňského roku. Dnes s velkým náskokem ovládla rovněž závod na 200 metrů motýlek.

Simona Kubová hladce zvítězila na znakařské padesátce, další olympionik Jan Micka vyhrál po souboji s Ondřejem Gemovem patnáctistovku, kterou chtěl po trápení na evropském šampionátu původně vynechat. Na 200 metrů volný způsob Micku předčili tři mladší soupeři, na další doplňkové trati 200 metrů motýlek byl osmý.