Hlavní obsah

V čele veslařského svazu nahradí nového šéfa NSA Šebka Hlídek

30. 11. 2022 21:32

Český svaz veslování (ČVS) bude po přesunu dosavadního předsedy Ondřeje Šebka do čela Národní sportovní agentury (NSA) řídit místopředseda pro ekonomiku Petr Hlídek. Šebek, který v čele agentury nahradí Filipa Neussera od 1. prosince, na pozici šéfa veslování rezignoval na dnešním mimořádném zasedání předsednictva.

Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Předseda Národní sportovní agentury Ondřej Šebek.Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Článek

"Petr Hlídek byl logickým kandidátem. Je dlouholetým členem předsednictva a i v rámci toho, abychom neprotežovali některou z oblastí, je to rozumná volba. Jsem rád, že Petr nabídku přijal a naše hlasování bylo jednomyslné," uvedl Šebek v tiskové zprávě a popřál svému nástupci hodně úspěchů.

Hlídek bude v čele ČVS do termínu nejbližší valné hromady. Pokud nebude svolána mimořádná, nejbližší se uskuteční příští rok na konci června. "Beru to tak, že v mimořádné situaci jsem přijal roli na omezenou dobu, které se, doufám, chopím se ctí. Chci pokračovat ve stylu, který je už nastavený. Mým úkolem bude zachovat kontinuitu dotačních čerpání a chodu všech reprezentací, protože nás čeká důležitý nominační rok," řekl Hlídek.

Veslaře, stejně jako další sportovce, čeká v příštím roce boj o účast na olympijských hrách v Paříži 2024.

Reklama