Paráda! Kanoistka Satková dojela v Krakově opět třetí a vede SP, Chaloupka pátý

Kanoistka Martina Satková obsadila na Světovém poháru ve vodním slalomu v Krakově třetí místo. Česká reprezentantka navázala na bronz z úvodního závodu minulý týden v Troji a ujala se vedení v seriálu. Úřadující mistr světa Václav Chaloupka byl ve velmi vyrovnaném závodě mužů pátý.

Martina Satková se svým bronzem z Krakova.

Třiadvacetiletá Satková dnes ve finále inkasovala dvě trestné sekundy za dotyk branky a s časem 107,83 zaostala o 4,5 vteřiny za vítěznou Mallory Franklinovou z Velké Británie. Druhou příčku obsadila Marjorie Delassusová z Francie.

K druhému umístění na pódiu v kariéře pomohlo Satkové i selhání olympijské šampionky Jessiky Foxové z Austrálie. Vítězka semifinále se vracela do neprojeté branky, nabrala velkou ztrátu a skončila až pátá.

Satková se díky druhému bronzu ujala vedení v průběžném pořadí SP. Na kontě má 100 bodů a před Franklinovou, která triumfem oslavila dnešní 28. narozeniny, vede o šest bodů.

Chaloupka zajel čistou jízdu, ale čas 93,90 na medaili nestačil. Za prvním Nicolasem Gestinem z Francie, který navázal na druhé místo z Prahy, zaostal o 76 setin sekundy. Druhý byl olympijský vítěz Benjamin Savšek ze Slovinska, třetí Brit Adam Burgess, na nějž Chaloupka ztratil 41 setin.

Ve finále v Polsku chyběla vítězka úvodního pražského závodu Tereza Fišerová. Bronzová medailistka z nedávného mistrovství Evropy vypadla stejně jako Jana Matulková a mezi muži Lukáš Rohan v dopoledním semifinále.