Znakařce Kubové na MS těsně unikl postup do semifinále stovky

Žádný z trojice českých plavců neproměnil účast v dnešních rozplavbách na mistrovství světa v Budapešti v postup do semifinále. Nejblíže k tomu měla na stovce znakařka Simona Kubová, které k účasti mezi nejlepší šestnáctou scházelo šest setin. Jan Čejka obsadil v téže disciplíně třiadvacátou příčku mezi muži. Kristýna Horská skončila osmadvacátá na 100 metrů prsa.

Znakařka Simona Kubová.

Kubová dohmátla sedmá ve čtvrté rozplavbě v letošním maximu 1:01,19. Třicetiletá plavkyně, která před pěti lety skončila v této disciplíně na MS v maďarské metropoli sedmá, obsadila s minimálním mankem na semifinalistky osmnáctou příčku. Pro večerní program je proto v pozici druhé náhradnice.

"Šest setin? No jo, no. Nedá se nic dělat. Já jsem z toho fakt zklamaná. Nečekala jsem, že bych si plavala osobáky, ale ten čas mě mrzí, čekala jsem, že to bude lepší. Nedostat se do semifinále za 1:01 je pro mě taková osobní tragédie," litovala Kubová.

Také český rekordman Čejka obsadil v rozplavbě sedmou příčku, ale časem 55,22 zaostal o 84 setin za letošním maximem. Na účast v semifinále by potřeboval o rovnou sekundu rychlejší výkon. "Nevěším hlavu, mám před sebou dva starty a doufám, že vyjdou lépe. Pro mě je první start nejhorší, nový bazén, i nervóznější jsem víc. První start bývá na zkoušku, další by mohly být lepší," řekl Čejka.

Horská si po sobotním zklamání v polohovém závodě na 200 metrů ve své první prsařské disciplíně vylepšila letošní maximum o 66 setin na 1:09,39. I to ale stačilo jen na umístění v závěru třetí desítky. Semifinalistky byly minimálně o více než dvě sekundy rychlejší.