Lvi zakončili rok sedmou výhrou v řadě

Volejbaloví šampioni Lvi Praha zakončili letošní rok hladkým vítězstvím 3:0 nad Odolenou Vodou a sérii výher v nejvyšší soutěži protáhli o sedmý zápas. Potřetí za sebou neztratili ani set, při aktuální šňůře obhájcům titulu sebraly po jedné sadě jen Karlovarsko a Kladno.

Ilustrační foto.

Pražané už vedou tabulku o šest bodů, protože druhé Kladno si s outsiderem z Ostravy poradilo až v pěti setech. V tie-breaku dokonce domácí smazali ztrátu 12:14 a odvrátili tři mečboly, než rozhodující set vyhráli 17:15. Středočeši i díky 32 bodům lotyšského univerzála Kristapse Platačse zvítězili počtvrté v řadě a oproti pražskému lídrovi mají zápas k dobru.

Ostravané přes zisk bodu klesli na předposlední místo, protože dosud poslední Zlín vyhrál v Ústí nad Labem 3:1, poslal soupeře na dno tabulky a má lepší skóre než ostravský rival. V hale soupeře vyhrálo v 15. kole už jen Karlovarsko, které zdolalo Brno 3:1 a upevnilo si třetí místo. Stále s jednobodovou ztrátou následuje Liberec po hladkém vítězství nad Benátkami nad Jizerou.