Článek
Indra má za sebou působení v nejvyšších soutěžích ve Francii, Kataru i v Polsku, ale kapitánská funkce je pro něj novinkou. „Musím si pořádně nastudovat, co to vlastně obnáší. Myslím si ale, že to nebude žádný problém a všechno vyjde tak, jak má,“ řekl nejlepší český volejbalista uplynulého roku.
Být kapitánem národního týmu považuje za velkou čest. „Zároveň je to i zodpovědnost a budu se snažit navázat na Adama Zajíčka, který nás minulý rok dotáhl až ke čtvrtému místu na mistrovství světa. Chtěl bych zopakovat to, co dělal pro tým on,“ doplnil Indra.
Poprvé bude kapitánem ve čtvrtek, kdy reprezentaci čeká první ze dvou přípravných zápasů na Slovensku. „Většinou se před Evropskou ligou věnujeme tréninku, ale protože letos v klubové sezoně neměli někteří hráči takové vytížení, jaké by si asi představovali, a jiní skončili relativně brzo, rozhodl jsem se, že si tyto dva přípravné zápasy dáme. Jde o to, abychom se zase dostali do zápasového rytmu. Primárně vyzkoušíme všechny hráče, výsledek bude až druhotný. Ale samozřejmě, jako všichni sportovci, budeme chtít vyhrát,“ uvedl reprezentační kouč Jiří Novák.
Utkání na Slovensku budou poslední prověrkou před vstupem do Evropské ligy, která pro české volejbalisty začne 5. června turnajem v Maďarsku.








