Volejbaloví Lvi vzdorovali v LM Civitanově, ta však zůstala stoprocentní

Volejbaloví Lvi ani na druhý pokus nevzali v Lize mistrů hvězdné Civitanově set. Ve čtvrtém kole prohráli Pražané v Itálii 0:3 a opustili druhé postupové místo. Bilanci jedné výhry a tří porážek se pokusí začátkem ledna vylepšit doma, nejprve přivítají v odvetě Maaseik a poté Galati.

Volejbaloví Lvi Praha, archivní snímek

Před třemi týdny Lvi proti Civitanově zahájili premiéru v elitní soutěži, a stejně jako tehdy ve dvou setech i dnes favoritovi hodně vzdorovali. Prohráli až nejtěsnějším rozdílem 23:25. Ve druhé sadě přitom čeští šampioni vedli až o šest bodů (14:8) a poté ještě 15:10. Naději alespoň na dílčí úspěch však neproměnili.

„Mrzí mě dvě situace: začátek prvního setu, kdy jsme nebyli ve hře, a až za stavu 15:9 pro soupeře jsme začali hrát. Ve druhém setu jsme měli velký bodový rozdíl, ale bohužel to nedohráli. Domácí si nedělají hlavu z toho, že prohrávají o pět šest bodů, ale měli jsme se s tím trochu líp poprat,“ litoval v nahrávce pro ČTK nahrávač Jakub Janouch.

Ztrátu vedení v polovině zápasu vzalo na sebe libero Milan Moník. „Ulítly mi dva servisy, trochu jsme se semleli a v koncovce to nedotáhli. Ukázali, že když potřebujou, mají hráče, který hraje italskou ligu. Někdo přišel a dal dobrý servis,“ řekl.

Civitanova zůstala stoprocentní, a už má jistý postup ze skupiny E do čtvrtfinále. Celky z druhých míst a nejlepší mužstvo z třetí příčky si zahrají předkolo play off. Zbylé týmy z třetích míst budou pokračovat v Poháru CEV.