Samuelsson napodobil krajanku, z českého kvinteta bral body jen Štvrtecký

Také mužský sprint při biatlonovém Světovém poháru v Östersundu přinesl triumf pro domácí Švédsko. Prvenství krajanky Hanny Öbergové napodobil excelentním výkonem Sebastian Samuelsson, jenž na lyžích předčil i znovu skvěle běžící Nory, z nichž byl nejlepší překvapivě Christiansen. Vstupenkou na stupně vítězů byla čistá střelba.

Český reprezentant Michal Krčmář na trati.

Z českého kvinteta bral body ze závodu na 10 km za 27. místo pouze Jakub Štvrtecký, jenž se vydal pouze na jedno trestné kolo. „Klepal jsem se děsně zimou, měl potíže rozhýbat vůbec prst na spoušti. Až na jednu stupidní ránu mimo terč to ještě klaplo," přiznával.

V cíli předčil i vítěze sobotního závodu na 20 km Lägreida, jenž se stěží vešel do bodované čtyřicítky. Zbývající norská pětice se dostala mezi dvanáct nejlepších. Vedení v průběžném pořadí SP převzali Francouz Simon Destiheux a další Nor Johannes Thingnes Boe, jenž mají celkově stejný bodový zisk.

Zklamání z 63. místa v cíli musel překousnout Michal Krčmář. „Tři střelecké chyby na sprint, to je děsně moc. Hlavně na stojce jsem se s tím neskutečně pral a stejně ta položka nedopadla dobře," mrzelo českého reprezentanta.

Jeho krajané se podobně trápili a skončili rovněž hluboko v poli poražených. „Strnulost kluků na střelbě se odrazila ve výsledcích," přiznal asistent reprezentačního trenéra Aleš Ligaun.