Češi výsledkově propadli. Moravec na konci třetí desítky, Krčmář až v páté

Oslo/Praha

Na legendárním Holmenkollenu se českým biatlonistům nevedlo ani ve stíhacím závodě na 12,5 km. Ondřej Moravec skončil s dvěma chybami dvacátý devátý, Michal Krčmář si připsal tři omyly na střelnici a obsadil 43. příčku. V norském středisku vyhrál fenomenální Francouz Martin Fourcade.

Český biatlonista Ondřej Moravec.

Fourcade, jenž po sprintu startoval ze třetího místa, zvítězil navzdory dvěma trestným kolům s náskokem 18,1 sekundy před Italem Lukasem Hoferem. Třetí skončil jeho hlavní konkurent v SP Johannes Thingnes Bö, jenž i se čtyřmi chybami na střelnici udržel stupně vítězů.

Moravec se po úvodním zaváhání na první střelbě vleže začal posouvat startovním polem kupředu a čistě střílel. Po třetí položce se posunul až na 22. příčku, útok na první dvacítku mu ale zhatila druhá chyba v závodu na závěrečné stojce.

Pro Krčmáře skončily naděje na vylepšení 37. místa ze sprintu na třetí zastávce na střelnici. Minul dva terče a i přes čistou závěrečnou položku klesl na 43. místo.

V neděli muži uzavřou soutěže v Oslu štafetou. Finálové závody bude hostit v příštím týdnu Ťumeň, čeští biatlonisté ale do Ruska neodcestují. Závěr SP bojkotují stejně jako Kanaďané či Američané kvůli tomu, že vedení Mezinárodní biatlonové federace IBU navzdory dopingovému skandálu v Rusku neodebralo Ťumeni pořadatelství finálových závodů seriálu.

Ženy - štafeta (4x6 km):
1. Francie (Chevalierová, Aymonierová, Dorinová Habertová, Bescondová) 1:10:58,3 (0 trest. okruhů+6 dobíjení),
2. Německo (Hammerschmidtová, Herrmannová, Preussová, Dahlmeierová) -14,4 (0+7),