Biatlonisté Krčmář s Davidovou skončili v exhibici v Gelsenkirchenu osmí

Biatlonisté Michal Krčmář a Markéta Davidová skončili osmí v exhibičním závodě smíšených dvojic v Gelsenkirchenu. Titul obhájili Francouzi Fabien Claude a Julia Simonová, kteří porazili o 57,5 vteřiny norskou dvojici Sturla Holm Laegreid, Ingrid Landmark Tandrevoldová. Třetí skončili před zaplněným stadionem fotbalového Schalke 04 Jakov Fak a Polona Klemenčičová ze Slovinska.

Český biatlonista Michal Krčmář (vlevo) na archivním snímku.

Krčmář s Davidovou byli vloni v Německu sedmí, nejlépe skončili před dvěma lety třetí. Letošní podnik jim ale střelecky nevyšel. Po řadě trestných kol byli už v úvodním závodě s hromadným startem předstiženi o kolo. I přes nepovedený výsledek byla česká dvojice vpuštěna do druhé části exhibice.

Do stíhacího závodu startovali Češi se ztrátou 45 sekund na vedoucí dvojici Simonová, Claude. Ani tentokrát se však nevyvarovali chyb a jen těžko se probojovávali dopředu. Finišman Krčmář nakonec dojel do cíle osmý před Švýcary a Rakušany. Na vítězné Francouze ztratili Češi téměř dvě minuty a zopakovali umístění z roku 2019.

Nejlepším českým výsledkem tak zůstávají dvě druhá místa, na kterých se podílel Ondřej Moravec. Druhý byl v roce 2015 s Gabrielou Koukalovou a v roce 2017 s Evou Puskarčíkovou.