Německou dominanci sprintu narušili jen dva Norové. Z české čtveřice dopadl nejlépe Krčmář

Čeští biatlonisté nastoupili ke sprintu Světového poháru ve švýcarském Lenzerheide jen ve čtyřech, protože Adam Václavík není zdravotně fit. Na body dosáhli Michal Krčmář, jenž obsadil 25. místo, a Jakub Štvrtecký, který skončil o pět příček za ním. Po čtyřech letech vyhrál závod na 10 km Benedikt Doll, jeho další tři krajani se vešli do elitní šestky. Německou dominanci narušili pouze dva Norové, v cíli druhý J. Bö a o čtvrté místo se dělící Lägreid.

Michal Krčmář při pátečním sprintu v Lenzerheide.

Krčmář si neodpustil jedno zaváhání při obou položkách na střelnici. „Každá rána vedle mrzí. Abych byl tam, kde se chci vidět, musím nulovat,“ líčil nejlepší český reprezentant, jenž na elitní desítku ztrácel necelou půl minutu. „Dává mi to naději pro sobotní stíhačku,“ doufal Krčmář, jenž má prakticky jistou účast i v nedělním závodě s hromadným startem.

Štvrtecký odjel první polovinu sprintu skvěle. Vleže poslal do terče všech pět ran a patřil mezi nejrychlejší i na lyžích, jenže při střelbě vstoje udělal dvě chyby a musel si přidat 300 metrů na trestném kole. „Pomohly mi střelecké rady bývalého reprezentačního kolegy Milana Žemličky. A hned se to pozitivně projevilo. Na trati se místy dělala skla, zejména poslední zatáčka byla ošemetná, ale dopadlo to docela slušně,“ vykládal.

Jonáš Mareček na trati sprintu v Lenzerheide.

Do stíhacího závodu se i přes tři chyby na střelnici kvalifikoval také Jonáš Mareček, pro Mikuláše Karlíka třetí díl SP pátečním sprintem skončil. Dosavadní lídr SP Tarjei Bö obsadil až 14. místo, přesto uhájil žluté číslo.

Světový pohár biatlonistů - 10 km mužů v Lenzerheide
1. Doll (Německo) 23:15,8 (0)
2. J. Bö (Norsko) +5,4 (1)
3. Nawrath (Německo) +36,8 (1)
4. Horn (Německo) +39,1 (1) a Lägreid (Norsko) +39,1 (0)
60. KARLÍK (ČR) 5
Závod SP v biatlonu - Lenzerheide (Švýcarsko)
sprint 10 km muži - probíhá

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.