Hlavní obsah

Nečekaný dárek! V Novém Městě budou v březnu dva díly Světového poháru

23. 11. 2020 16:12Aktualizováno 23. 11. 2020 16:51

Český biatlon a jeho příznivci se mohou těšit na pořádnou porci závodů na nejvyšší úrovni a ještě s přídavkem. Nové Město na Moravě uspořádá v první polovině března místo plánovaného jednoho dílu Světového poháru hned dvě kola za sebou. Vysočina Arena převezme závody, které se měly konat v dějišti zimních olympijských her 2022 Pekingu.

Foto: Petr Slavík/ Český biatlon

České biatlonistky Markéta Davidová (vlevo) a Eva Kristejn Puskarčíková v dobré náladě.Foto: Petr Slavík/ Český biatlon

Článek

Mezinárodní unie IBU dnes oznámila, že do Číny biatlonisté nepojedou kvůli přetrvávající koronavirové situaci. Všechny závody SP se tak v této sezoně uskuteční v Evropě, předolympijské závody v Asii by měl nahradit jiný testovací program.

Nové Město na Moravě, jež bylo na nedávném kongresu IBU potvrzeno jako dějiště MS 2024, mělo původně pořádat od 11. do 14. března závody ve sprintu, stíhačce a smíšených štafetách. Místo Číny navíc přibere od 4. do 7. března stejné závody jednotlivců a k tomu hned na úvod závody mužských a ženských štafet.

Převzetí čínského SP pořadateli z Nového Města je jedinou změnou v závěrečném trimestru sezony, jejíž program dnes IBU oznámila. Jak už dříve uvedla, napevno se počítá s mistrovstvím světa v Pokljuce od 9. do 21. února. Po necelých dvou týdnech pauzy budou následovat dva závody na Vysočině a po nich už jen finále SP od 18. do 21. března na Holmenkollenu. Program závěru sezony nicméně hodlá ještě IBU prověřit koncem ledna na základě vývoje pandemie v jednotlivých zemích.

Foto: Petr Slavík/Český biatlon

Michal Krčmář při sprintu v Östersundu.Foto: Petr Slavík/Český biatlon

Mezinárodní biatlonová unie už dříve upravila kalendář sezony tak, aby týmy v době složité koronavirové situace cestovaly co nejméně. V tomto kalendářním roce se tak uskuteční čtyři díly SP jen ve dvou dějištích, Kontiolahti a Hochfilzenu, v lednu zase bude dvě zastávky hostit Oberhof.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články