Článek
Giacomel vyhrál sprint poprvé v kariéře, na startu stíhačky ale bude mít jen čtyřsekundový náskok na Francouze Erika Perrota. Vedoucí muž Světového poháru Johan-Olav Botn vyrazí jako čtvrtý s pouze devítisekundovým mankem na první místo.
Hornig zaznamenal po jednom trestném okruhu ve sprintu stejný výsledek jako na první zastávce Světového poháru v Östersundu, tam už ale do stíhačky nenastoupil, když ho trenéři stáhli kvůli příznakům nachlazení.
V Hochfilzenu by 26letého biatlonistu měla u trati povzbuzovat i partnerka a dcera Rozárka, která se jim letos v březnu narodila. „Měl bych se s nimi i potkat, což bude vítaná změna pro mou hlavu,“ vyprávěl pro biatlon.cz. Loni dojel v rakouském středisku ve stíhačce 26., teď by svůj výsledek rád vylepšil.
S číslem 40 odstartuje minutu a 19 sekund po Giacomelovi Mikuláš Karlík, jenž těsně prodloužil počet svých závodů na bodech na tři. Ve sprintu se blýskl osmým nejrychlejším běžeckým časem v posledním kole, díky čemuž se i se třemi střeleckými chybami dostal před Michala Krčmáře, jenž absolvoval o jedno trestné kolo méně.
Nejzkušenější z českých biatlonistů ale vyrazí hned po Karlíkovi, když se mezi 39. a 43. místem vytvořila skupinka pěti závodníků v rozmezí dvou sekund.
Ženy pojedou svůj stíhací závod až v neděli, nejprve je v sobotu od 14.15 čeká štafeta.
| Závody SP v biatlonu: | |||
|---|---|---|---|
| 12:00 stíhací závod muži 12,5 km |










